Skip to main content

Напрямки реабілітаційної роботи

Реабілітація дитини, яка зарахована до Вінницького НРЦ «Гніздечко», проводиться відповідно до індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю та висновку інклюзивно-ресурсного центру, носить комплексний характер. 

Напрямки реабілітаційної роботи:

  • психолого – педагогічний;
  • соціально-побутовий;
  • медичний. 

Психолого-педагогічна реабілітація та соціально-побутова адаптація передбачають запровадження комплексу заходів (у тому числі відповідних форм, методів, змісту навчання), що створюють передумови для оволодіння дітьми із складними порушеннями системою знань та компетентностей, застосування яких сприятиме подальшому розвитку особистості (підвищення освітнього та кваліфікаційного рівня, здатність до самостійного проживання та трудової діяльності, організації побуту, адекватного планування самостійного життя).

Психолого-педагогічна реабілітація забезпечується за рахунок побудови гнучкого особистісно-орієнтованого освітнього процесу в умовах відповідного збагаченого освітнього середовища. 

Медичні працівники закладу, за погодженням з лікарем, забезпечують виконання здобувачами освіти медичних приписів закладів охорони здоров’я, в тому числі фізіотерапію із застосуванням відповідного обладнання. Фізична реабілітація передбачає фізкультурно-реабілітаційні заходи з використанням спеціального корекційного обладнання, лікувальну фізичну культуру.

Реабілітаційний процес із здобувачами освіти  здійснюється за програмами і методиками, розробленими в установленому порядку та з використанням технічних та інших засобів реабілітації, виробів медичного призначення.