Skip to main content

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху нової української школи. Запровадження ІКТ в освітній галузі має перейти від одноразових проектів у системний процес, який охоплює всі види діяльності. ІКТ суттєво розширять можливості педагога, оптимізують управлінські процеси, таким чином формуючи в учня важливі для нашого сторіччя технологічні компетентності

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки, яка перетворить українську школу на важіль соціальної рівності та згуртованості, економічного розвитку і конкурентоспроможності України.

Стандарт Нової української школи передбачає автономію вчителя,  свободу у виборі методів, прийомів та засобів навчання, школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням, яка забезпечує їх емоційний комфорт, сприяє збереженню здоров’я.

Інтегроване навчання розглядається через призму цілісної  картини світу, а не ділиться на окремі дисципліни. Тут прислухаються до думки дитини, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Новою українською школою передбачено збільшення часу для рухової активності учнів.

Кожен день в класі розпочинається із ранкових зустрічей. У дружному колі діти обмінюються новинами, діляться власним досвідом чи приємними моментами зі свого життя. Кожного дня кожна дитина вибирає для себе форму привітання.

Саме ранкова зустріч допомагає створити позитивну атмосферу в учнівському колективі на весь навчальний день.  На початку дня та у кінці навчального дня діти відмічають свій настрій кольоровими прищіпками у «Куточку настрою».

У Вінницькому навчально-реабілітаційному центрі «Гніздечко» створено освітнє середовище відповідно стандарту НУШ. Для кожного класу початкової школи закуплені нові меблі, дидактичний та роздатковий матеріал, фабрика друку, ламінатор, плазмовий телевізор. Організована робота з ЛЕГО конструкторами,  створені відповідні осередки.