Skip to main content

Профіль та структура Вінницького НРЦ «ГНІЗДЕЧКО»

Профіль закладу:

Вінницький НРЦ «Гніздечко» – це неприбутковий спеціальний інтернатний заклад освіти для дітей, які мають тяжкі порушення мовлення у поєднанні з порушеннями інтелектуального розвитку, дітей, які мають розлади спектру аутизму у поєднанні з тяжкими порушеннями мовлення або порушеннями інтелектуального розвитку, синдромом Дауна, іншими складними порушеннями.

Структурними підрозділами Вінницького НРЦ «Гніздечко» є:

  • дошкільне відділення, у складі якого функціонують спеціальні групи денного та цілодобового (п’ятиденного) перебування дітей, які мають тяжкі порушення мовлення у поєднанні з порушеннями інтелектуального розвитку, дітей, які мають розлади спектру аутизму;
  • спеціальна школа І ступеня для дітей, які мають тяжкі порушення мовлення у поєднанні з порушеннями інтелектуального розвитку, дітей, які мають розлади спектру аутизму, де передбачається денне або цілодобове перебування учнів /вихованців (школа-інтернат);
  • реабілітаційне відділення, що включає в себе надання медичних, психолого-педагогічних, фізичних, соціально-побутових реабілітаційних послуг згідно з індивідуальною програмою реабілітації дитини з інвалідністю.

Основною структурною одиницею підрозділів Вінницького НРЦ «Гніздечко» є клас та виховна група. Відділення Закладу функціонують у єдиній системі.

Діяльність реабілітаційного відділення Вінницького НРЦ «Гніздечко» спрямована на профілактику та реабілітацію основної патології та супутніх захворювань дитячого організму, носить комплексний характер і забезпечується психолого-педагогічними, соціально-побутовими, медичними (лікувально – відновлювальними,   лікувально – профілактичними, реабілітаційними),  фізичними заходами.

Вінницький НРЦ «Гніздечко» може надавати реабілітаційні послуги дітям з вадами розвитку, які навчаються в інклюзивних класах (групах) закладів дошкільної та загальної середньої освіти, а також консультативні послуги батькам дітей з особливими освітніми потребами (за заявою батьків).

Реабілітаційні послуги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у Вінницькому НРЦ «Гніздечко», надаються безкоштовно.

Освітній процес у Вінницькому НРЦ «Гніздечко» здійснюється у порядку, встановленому Положенням про навчально-реабілітаційний центр, Положення про спеціальну школу затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року №221.

Зміст освітнього процесу з дітьми дошкільного віку  визначений Базовим компонентом дошкільної освіти, Законом України «Про дошкільну освіту».

Освітній процес в початкових класах НРЦ «Гніздечко» носить корекційну спрямованість та відповідає вимогам концепції Нової української школи.

На бажання батьків діти, які потребують корекції порушень інтелектуального розвитку, можуть лише навчатися у Вінницькому НРЦ «Гніздечко», без проживання у ньому.

Вінницький НРЦ «Гніздечко» може надавати послуги на договірній основі відповідно до законодавства.